Karanlık Mod
Image
22 Mayıs 2022 , Pazar
Logo
Yanak Kırışıklıklarını Önlemek

Yanak Kırışıklıklarını Önlemek

Yanak kırışıklıkları nasıl önlenir? Kırışıklıklar, yaşlanma sürecinin kaçınılmaz bir parçasıdır. Zaman geçtikçe bir dereceye kadar kırışma meydana gelse de, yaşlanma sürecini engellemek için yapabileceğiniz şeyler var. Güneş ışınları yaşlanma sürecini büyük ölçüde hızlandırdığı için cildinizi güneşten korumanız zorunludur. Ek olarak, ciltteki elastikiyet kaybı sebebiyle kırışıklıklar oluştuğu için cilde nem eklemeniz gerekecektir. Yaşamın erken zamanlarında yanak kırışıklıklarını engellemek için adımlar atarsanız, yaşlanma sürecini geciktirebilirsiniz.

Yanak Kırışıklıklarının Önlenmesi İçin Neler Yapılmalı?

Yüzünüzü Yüz Temizleyici ile Yıkayın

Gözenekleri tıkayan makyajı ve diğer kalıntıları temizlemek için düzenli olarak temizlik gereklidir. Sakın makyajla uyumayın çünkü bu kırışıklıklara ve ince çizgilere sebep olabilir.

Yanaklarınıza Nemlendirici Uygulayın

Kuru cildin ince çizgiler ve kırışıklıklar göstermesi daha çok mümkündür. Cilt tipinize göre bir nemlendirici seçmelisiniz.

Nemlendirici Maske Kullanın

Kırışıklıkları sebep olmamak için yanaklarınızın yeterli nemi muhafaza etmesi gerekir. Cildiniz özellikle kuruysa, maskeyi haftada iki kez kullanın.

Yanaklarınıza Güneş Kremi Sürün

Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan bir güneş koruyucu seçin

Güneş ışınları bulutlu ve yağmurlu günlerde nüfuz edebilir, bu sebeple güneş kremini günlük cilt bakımınızın bir parçası haline getirin.

Yatmadan Önce Yanaklarınıza Gece Kremi Sürün

Gece kremleri, cilt geceleri daha fazla nemi kaldırabildiğinden daha zengin olma eğilimindedir. Kırışıklık önleyici bir gece kremini, tercihen C Vitamini, E Vitamini veya retinol içerenleri tercih edin.

Mikrodermabrazyon Tedavisi

Profesyonel bir teknisyen yanaklarınızda küçük kumlama tipi bir cihaz kullanacaktır. Cihaz, cildin yukarı katmanlarını parlatarak aşağıdaki daha genç cildi ortaya çıkaracaktır. Mikrodermabrazyon ince çizgileri yok etmekte ve kırışıklık oluşumunu önlemede etkilidir.

Kimyasal Soyma

Dermatoloğunuz, kimyasal peeling uygulayabilir. Uygulanan kimyasallar cildin üst katmanlarıyla reaksiyona girerek onları esasen yakar. Kimyasal peeling, özellikle yanaklarda yaşlanma süreciyle mücadele etmeye ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur.

Yorum / Yanıtla