Karanlık Mod
Image
22 Mayıs 2022 , Pazar
Logo
Yakından Tanıyalım; Madrigal

Yakından Tanıyalım; Madrigal

Madrigal, 2007 yılında çocukluk arkadaşı olan Ceyhun Kaan Karakaş, Kaan Alıcı ve Emre Zeytinci tarafından Mavera adıyla Kocaeli’nde kuruldu. Grup kurulduğunda Ceyhun ve Kaan 16-17 yaşlarındalardır. Grubun başlangıçta ismi Mavera’ydı fakat beste grubu oldukları için grubun adını değiştirmeye karar vermişlerdir. Grubun isminin müzikal bir terim olmasını istemişlerdir ve bu sebeple de Madrigal ismini seçmişlerdir. Madrigal’in anlamı ise, 14.yüzyıl’da orta çağ’ın sonlarına doğru rönesans döneminde ortaya çıkan dini olmayan bir vokal müziğidir.

Başlangıçta cover şarkıları sahne aldıkları mekanlarda çalarak başlayan gruba 2008 yılında Emre Zeytinci ve 2009 yılında Ulaş Saka gruba dahil olmuştur. 2015 yılında ilk olarak ‘’ Neden Diye Sorma’’ isimli şarkılarını yayımlamaya karar vermişlerdir. 2017 yılında Sonunda isimli şarkılarını yayımlamışlardır. 2018 de ise Yapboz adlı parçalarını yayınlamışladır. 2019 da grup indie tarzında parçalar yapmaya başlamıştır. Bu tarzda ilk şarkıları ise ‘’-‘’Kelebekler’’ adlı parçaları olmuştur. Kelebekler şarkısı yoğun bir ilgi aldığı için grup bu tarzda şarkılar yazmaya devam etmiştir. Ve hemen ardından ‘’Seni Dert Etmeler’’ adlı şarkılarını yayımlamışlardır. Bu şarkı ile oldukça yüksek bir ilgi görmüşlerdir. Hemen bunun ardından Seni Dert Etmeler parçasına çok benzeyen ‘’Aynadaki Görüntün’’ parçasını yayımlamışlardır.

2021 yılında en son çıkardıkları albüm çalışmasının ardından ‘’Neogazino’’yu sevenleriyle buluşturdular. Yedi şarkıdan oluşan bu albüme hepsi birbirinin devamı olan klipler çekildi ve internet üzerinden ücretsiz paylaşılmıştır. Ne Zamandır Sendeyim , Dip , Bambaşka parçaları slow-rock sevenlerin çok sevilen şarkıları arasına girmiş görünüyor. Madrigal, Spotify sayfasında oldukça iyi dinlenme parçalarının arasında ilk sıralarda yer almaktadır. 2021 Yılı Panten Altın kelebek ödüllerinde en iyi müzik grubu seçilmiştir

Yorum / Yanıtla