Karanlık Mod
Image
25 Ocak 2022 , Salı
Logo
Tarihi ve Doğal Güzellikleri İle MARMARİS!

Tarihi ve Doğal Güzellikleri İle MARMARİS!

Marmaris, masmavi denizin kıyısında Türiye'nin güneybatı sahilinde Ege ve Akdeniz'in kesiştiği noktada yer almaktadır. Muğla ilinin 13 ilçesinden biridir. Ege kıyılarının vazgeçilmez tatil noktalarından biri olan Marmaris aynı zamanda Türkiye'nin en önemli turistik bölgelerinden biridir. Hem tarihi hem de doğası sizi kalabalık şehrin yorgunluğundan uzaklaştıracak. Doğal güzelliklerinin yanı sıra yüzyıllar boyu sayısız uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. Yürüyüş yaparken keyif alacağınız uzun sahil şeridi, çam ormanlarıyla donatılmış tepeleri, koyları, yaz sıcağının kurtarıcısı plajları, antik kentleri ve birbirinden eşsiz yapabileceğiniz onlarca aktivitesi ile marmaris, gelenleri kendine hayran bırakacak bir ilçe.
Marmaris rıhtımı, marmaris marina ve marmaris kalesi'nin bulunduğu alanlar "Tarihi kent merkezi" olarak adlandırılmıştır, 16. yüzyıldan kalan tarihi yapıları da bu alanda bulunmaktadır. Bu tarihi yapıların çoğu restore edilerek hala kullanılabilir hale getirilmiştir. Birçok yapı şu an restoran, bar,cafe ve az sayıda olsa da ev olarak kullanılmaktadır.
Bizim sizlere önerimiz kent merkezinde dolaşırken mutlaka ahşap yapılı dar sokaklara adımınızı atmanız ve tarihi atmosferin tadını çıkartmanız. Gezi sırasına başı koyacağınız ilk yerler marmaris kalesi, marmaris büyük çarşı ve arkeoloji müzesi olmalı, kesinlikle büyüleneceksiniz.

marmaris tarihi kent meydanı

Marmaris'e turistik gezi için gidiyorsanız kesinlikle sahil şeridindeki konaklama alanlarını tercih edin. Uzunyalı plajı, siteler ve Armutalan bölgesi en çok turistik ilgi çeken konaklama bölgeleridir.
'Ben kalabalık şehirden geldim biraz soyutlanmak isterim' derseniz de Marmaris'te kalabalıktan uzak bol huzur barındıran tatil bölgeleri 'İçmeler' ve 'Turunç'tur.
Marmariste de tipik Ege ve Akdeniz iklimi yaşandığını görebiliyoruz, yazın sıcak kışın ise yağmurlu geçiyor, turistik olarak en yoğun olan ve havanın da en sıcak zamanları Temmuz ve ağustos ayları.
Ayrıca Marmaris konaklamada kamp'ı tercih edecek olanlar için çok müsait alanlara sahip. Marmaris ve çevresindeki muhteşem koylar, ormanlar, kamp alanları, plaj kampları, bungalow kampları ve lüks kamp alanları mevcut. Bütçenize ve tercihinize göre tam da size uygun tatili ayarlayabilir. Doğa, tarih ve eşsiz güzellikler eşliğinde tatilin tadını çıkartabilirsimiz.

Marmaris'te turist olarak yapabileceğiniz çok fazla aktivite var!


Günlük Turlar

Marmaris turistik açıdan zengin oluğundan sayısız tur işletmeciliğine sahip. Günlük turlara katılarak gezerken tarihi, doğayı ve eşsiz güzellikleri keşfedebilir, aynı zamanda bir program dahilinde yaptığınız için daha fazla verim alabilirsiniz.

 

Tekne Turları

Deniz tutkunlarının vazgeçilmezi olacak tekne turları marmaris merkezinden sahil boyunca plajlarda yer alan tur tekneleri ile marmaris çevresindeki koyları, adaları ziyaret edebilirsiniz. Tatilinizi daha eğlenceli ve verimli hale getirebilirsiniz.

 marmaris tekne turu

Marmaris ulaşım konusunda sizi yüzüstü bırakmayacak bir ilçe, özellikle büyük şehirlerden geliyorsanız uçak ile Dalaman havaalanına iniş yapabilirsiniz, ayrıca Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirlerden de çok fazla sayıda sefer bulunuyor. Bunlar haricinde otobüs ile de yolculuk yapabilirsiniz. Marmaris'in hemen girişindeki Marmaris otogarında inerek belirlediğiniz konaklama alanına rahatça geçebilirsiniz.Kendi aracı ile gelmek isteyenler ise şehir uzaklığına göre değişen aralıklarla Marmaris'e rahatlıkla ulaşabilir.Ayrıca Marmaris'te ilçe içi ulaşım çok rahattır, çevre köy ve beldelere belirli zaman aralıkları ile otobüs, dolmuş seferleri yapılmaktadır.
"Marmaris'e geldim nerede kalacağım?" sorusuna yanıt ise oldukça çok seçenek barındırıyor.
5 yıldızlı lüks otellerden, ultra her şey dahil otellere, tatil köylerine, butik otellere kadar çok seçenek bulunuyor. Ayrıca daha uygun ücretli konaklama seçenekleri de mevcut, apart oteller, moteller, pansiyonlar ve günlük, haftalık veya aylık kiralayabileceğiniz tatil evlerine kadar konaklama seçeneği imkanı sunuluyor ziyaretçilerine.

Yaz aylarında 500.000'i aşkın yabancı ve yerel turist ağırlayan Marmaris, her bütçeye uygun tatil imkanını sağlıyor, konaklama, yol, plaj, gezi ve birçok aktiviteyi, belirlenen bütçe dahilinde yapabilmek mümkün.

 

 


 

Yorum / Yanıtla