Karanlık Mod
Image
25 Ocak 2022 , Salı
Logo
Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Korku Filmi Önerisi

Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Korku Filmi Önerisi

Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Korku Filmi Önerisi

 

Korku filmi izlemeye bayılanlar için paylaşacağımız 5 korku filmi kalbinizi yerinden oynatacak. Ayrıca yapılan araştırmalara göre korku filmi seyretmek kalori yakmanızı sağlıyor ve kalp sağlığına iyi geliyor. Sizi birbirinden korkunç 5 korku filmi ile baş başa bırakıyoruz:

Annabelle

2014 yapımı Korku Seansı filminin spin-off projesi olan Annabell gerçek olaylardan esinlenerek beyaz perdeye uyarlanmıştır. John R. Leonetti’nin yönetmenliğini yaptığı ve James Wan’ın yapımcılığını üstlendiği film paranormal araştırmacı olan Ed ve Lorraine Warren çiftinin anlattığı Annabelle isimli bebeğin hikayesinden uyarlanmıştır. 1967’de geçen film John ve hamile eşi Mia’nın başından geçenleri anlatmaktadır. John Mia’ya bir oyuncak bebek hediye ediyor ve olaylar gelişmeye başlıyor. 

Fear Street

2021’de yayınlanan film 1989’da RL Stine tarafından yazılmış bir korku dizisidir. Film Netflix’te 3 filmi olan bir seri olarak yayınlandı. Film Shadyside isimli kurgu bir kasabada geçmektedir. Kasabada 300 yıldan fazla süredir gerçekleşen cinayetleri çözmeye çalışan bir grup genç vardır. Cinayetleri çözmeye çalışırken başlarına gelenleri heyecanla seyredeceğinize eminiz. 

13 Hayalet

Steve Beck’in yönettiği, senaryosunu Neal Stevens’ın ve Riichard D’Ovidio’nun yazmış olduğu 13 Hayalet filmi 2002 yılında beyaz perdeye girmiştir. Filmde Arthur ve çocukları annelerini bir yangında kaybetmişlerdir. Bu sırada Arthur’un amcasının miras bir ev bıraktığı ortaya çıkar. Ev tamamen camdan ve demirden yapılmıştır. Evde bulunan hayaletler aileyi rahatsız etmeye başladığında olaylar da karışmaya başlayacaktır. 

Us

Jordan Peele’nin hem senaristliğini yaptığı hem de yönettiği 2019 yapımı film Amerikan korku filmidir. Film Wilson ailesinin doppelgangers tarafından saldırıya uğramasıyla başlıyor. Filmi izlemeye başladığınızda merakla sonunun gelmesini bekleyeceksiniz. Ancak biz filmin sonunu çok iyi bağlayabildiklerini düşünmüyoruz. İzledikten sonra yorumlarınızı eklemeyi unutmayın.

Kapının Diğer Tarafı (The Other Side of the Door)

Film 2016 yılında yayınlanmış ve Johannes Roberts tarafından yönetmenliği yapılmıştır. Filmde sakin bir hayat yaşayan bir aile bir kaza sonucu oğlunu kaybetmiştir. Anne Maria yaşadıkları kasabada oğluna veda etmek için onu geri getirecek bir ritüel bulur. Ritüeli yapmak için eski bir tapınağa gider ve söylenenleri teker teker yapar. Oğlu ile bir kapının ardından konuşmaya başlayan Maria dayanamayıp kapıyı açar. Ve işler bu noktada karışır. Bol bol gerilim ve korku içeren filmi izlerken nefesinizi tuttuğunuzu fark etmeyeceksiniz. 

Yorum / Yanıtla