Karanlık Mod
Image
25 Ocak 2022 , Salı
Logo
MAKYAJA FARKLI BİR BAKIŞ; COSPLAY

MAKYAJA FARKLI BİR BAKIŞ; COSPLAY

"Costume" ve "Play" kelimelerinin birleştirilmesi ile oluşturur, "kostümlü oyun" olarak kabaca çevirilebilir ama tam anlamı taşıyamaz. Aksesuarlar ve kostümler kullanılarak film dizi kitap anime tarzı içeriklerin veya cosplay sanatçısının kendi yarattığı karakterlerin taklit edildiği kostüm ve performans sanatıdır. Ağırlıklı olarak anime dünyasından etkilenir. Drama, büyü korku, macera gibi her tür cosplay konusu olabilir. Cosplay dünyanın her yerinde yaygın olan sosyalleşmeye yönelik eğlenceli aynı zamanda da masraflı bir hobidir.

Cosplay yapımında kostümler kadar makyaj da çok önemlidir Erkek veya kız fark etmeden makyaj yapmak, daha karaktere benzemesini ve fotojenik gözükmesini sağlıyor. Makyaj sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Cosplay makyajı nasıl yapılır?

Cosplay sırasında, erkek, kadın farketmeksizin makyaj yaparken bazı durumları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunlardan biri yüz nemlendiricidir. Hava şartlarından ötürü nemi kaybedeceği için öncesinde nemlendirici krem sürerek yüzünüzü nemlendirin.

Eğer Cosplay makyajı sonrasında fotoğraf ve kamera ile çekimler olacaksa, yüzünüzde akneler, sivilceler gözükmemesi için renk eşitlemesi yapılmalıdır. Rengine uygun olarak tercih edeceğiniz çeşitli fondötenlerden kapatıcı kremlere kadar yüzünüzün tamamında rengi eşitlemeniz gerekir. Kaşlarda değişiklik yapmak istediğinizde, gür ve kalın kaşların üzerini renkli kalemlerle çizebilirsiniz. Bazı Cosplay sanatçılarının makyajdan önce kaşlarını kazıtırlar. Su bazlı yapıştırıcı sürerek ve renkli kalemle kaş yaparak da cosplay makyajı yapılabilir. Peruk rengine zıt renklerle de tarz olunabilir. Son olarak gözlere de değişiklikler yapılmalıdır. Genellikle lens kullanılır, lenslerle birlikte, göz renginin değiştirilmesi sağlanabilir. Aynı zamanda gözü şekillendirmek için göz kalemi de kullanabilir.

cosplay makyajı nasıl yapılır

Yüzünüzü kesinlikle işlemden önce nemlendirin. Nemlendirilmeyen yüz zaman içerisinde doğal nemini kaybeder ve makyajın kurumasıyla vücuttan soyularak atmaya başlar. Peruk doğal olmayan renklerde ise kendi kaşlarınızla cosplay yapmak istemeyebilirsiniz. Çoğu cosplayer kaşlarını kapatıp yeni kaş çiziyor, hatta kaşlarını sadece cosplay için kazıtıp yeni kaş da çizilebilir. Renk eşitleme aşamasında yüzde kızarıklık, sivilce tarzı izlere dikkat edilmelidir. Ten renginize uygun bir fondöten kullanarak izleri kapatmalısınız. Buna ek olarak kapatıcı, BB veya CC krem de kullanabilirsiniz.

Yorum / Yanıtla