Karanlık Mod
Image
5 Temmuz 2022 , Salı
Logo
İSTANBUL'UN GÖZ BEBEĞİ: GALATAPORT

İSTANBUL'UN GÖZ BEBEĞİ: GALATAPORT

Beyoğlu'nda turistlerin tek tercihi haline gelecek olan Galataport Ekim ayının sonunda ziyarete kapılarını açmıştı.

Nedir bu Galataport?

Beyoğlu’nun güzelliğine güzellik katacak, boğaz kenarında 1.2 km sahil şeridini kapsayan, 1.7 milyar dolarlık yatırımı olan bir proje.

galataport

Karaköy’ün Boğaz’a bakan kıyısında, Doğuş Holding ve Bilgili Holding ortaklığıyla meydana gelen alışverişten tarihi yapıtlara, restorandan kurvaziyer terminaline kadar geniş bir yelpaze sunan destinasyon projesidir. Projenin en önemli bölümlerinden olan kurvaziyer terminali, dünyada bir ilk olarak özel kapak sistemiyle yer altında oluşturulan 29 bin metrekarelik alana sahip olduğu da belirtildi. Alışveriş alanında ise Nusret, Happy Moons İkon, Vakko, Beymen, Sait, Cook Shop, Big Chef gibi önemli restorant ve giyim markaları da yer almaktadır.

Projede değerli iki müze olan Kaymak ve İstanbul Resim Heykel Müzesi de yer alıyor. Bu iki müzenin yanı sıra 6 bin 200 metrekarelik alana sahip dükkanlarla konumlanan kuyum markalarını, aksesuar ve tasarım markalarını, tatlı ve şekerleme dükkanlarını kapsayan, toplamda 70 mağazadan oluşan Paket Postanesi, Çinili Han, Merkez Han, Karaköy Yolcu Salonu, Tophane Saat Kulesi de projede yer alıyor.

galataport içi

Proje ile anlaşması olan şuan iç dekorasyonu devam eden lüks otel zincirinden olan ‘The Peninsula İstanbul’ ise 2022 sonunda hazır haliyle limanda yer alacaktır. Otelin özel cepheli balo salonu, İstanbul’un önemli organizasyon konumlarından birisi olacak, turistler için vazgeçilmez bir lokasyon haline gelecektir.

Galataport projesinde yılda 25 milyon ziyaretçi, yaklaşık 1.5 milyon kruvaziyer yolcusunun İstanbul'a uğrayacağı bir alan olacağı hedefleniyor.

Proje kısa sürede hem olumlu hem olumsuz birçok eleştiri almasına rağmen şimdiden Beyoğlu’nun gözbebeği haline geldi. Proje geniş ziyaret sektörüyle 7/24 kapıları açık bir alan olacaktır.

 

 

 

EDİTÖR: SENA GÖKOĞLU

Yorum / Yanıtla