Karanlık Mod
Image
25 Ocak 2022 , Salı
Logo
Hayatı Pratikleştiren Çözümler

Hayatı Pratikleştiren Çözümler

 

Akıllı Temizlik Robotları

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün hayatımıza yeni bir kolaylık giriyor. Son yıllarda oldukça popüler olan temizlik robotları da bunlardan biri. Evi temizlemek için fazla vakti olmayan ya da temizlik işlerinden çok hoşlanmayanlar için kesinlikle ilgi çekici bir ürün olan temizlik robotları, hem ev hem ofis kullanımı için çok uygun.

 

Farklı marka ve modellerde olan temizlik robotları ortalama 3-4 kilogramlık bir ağırlığa sahip. Üstelik temizlik süresince ne eşyalara ne de  hayvanlara zarar vermeden, güvenle çalışıyor. Evinizde ya da ofisinizde bir kenarda şarj istasyonunu kurduğunuz bu akıllı robotlar, temizlik bittiği zaman şarj istasyonlarına geri dönüyor ve boşalan bataryasını doldurup yeni bir temizliğe hazır olarak sizi bekliyorlar.

 

Akıllı temizlik robotları tabanlarındaki fırçalar ile tozu, toprağı ortaya süpürüp, sonra ortadaki fırçalarıyla içeri çekerek temizliği yapıyorlar. Üstelik bazı üst modellerde ortasındaki çift fırçası ile daha hızlı temizlik yapabiliyorlar.

 

Ev ve ofislerimizdeki en büyük sıkıntılardan biri de halı temizliği. Neyseki bu akıllı temizlik robotlarının orta ve üst modelleri halı da temizleyebiliyor. Hatta halının içine işlemiş kirleri çıkarma konusunda oldukça başarılılar.

 

Akıllı temizlik robotlarının bazı üst modellerinde kamera özelliği de mevcut. Bu modeller düz çizgi ile sistematik bir şekilde dolaşıyorlar. Daha kısa sürede, bütün evi öğrenerek temizliyorlar. En iyi özelliklerinden biri ise robotun ulaşmasını istemediğiniz alanları da haritadan belirleyebiliyor olmanız.

 

Hem kısa, hem de uzun vadede evi süpürmeye harcadığınız zamanı ve enerjiyi azaltan bu akıllı temizlik robotları kesinlikle fiyatını hakeden bir yatırım. Kullanım kolaylığı, güvenli olması, çok yer kaplamaması, sürekli bakım gerektirmemesi ve en önemlisi temizlik işlerini pratik hale getirmesi akıllı robotları çekici kılıyor. Teknolojinin durmadan ilerleyişine bakacak olursak, önümüzdeki günlerde daha farklı özelliklerde akıllı robotlar görmek mümkün gibi...

 

Yorum / Yanıtla