Karanlık Mod
Image
Thursday, 02 December 2021
Logo
Evde Bronzlaştırıcı Yağ Nasıl Yapılır?

Evde Bronzlaştırıcı Yağ Nasıl Yapılır?

Yaz mevsiminde her kadın bronzlaşmak için ekstra uğraşlara girer. Birçok bakım ürünü kullanarak bronzlaşmayı hedeflerler ancak çoğu zaman yalnızca ürünlere güvendikleri için istedikleri sonucu alamazlar. Çünkü ürünler her cilt türüne ve rengine uygun olmadıkları için bronzlaşma etkisi göstermeyebilir. Bugün sizlere bronzlaşmak için yapabileceğiniz doğal yağları anlatacağız. Bu tariflerden sonra istediğiniz görüntüyü elde edebileceksiniz.

Kakao Yağı ile Doğal Bronzlaştırıcı

İlk pratik tarifimiz; birer yemek kaşığı kakao yağı, ceviz yağı ve zeytinyağını boş ve temiz bir şişeye ekleyin, iyice karıştırın. Bronzlaştırıcı yağlar doğal yollarla hazırlandığı için tüketim tarihi daha kısa sürebilir ve tarihi geçebilir. Bu yüzden küçük şişelere hazırlamak sizler için daha iyi olacaktır. Karanlık ve serin bir ortamda muhafaza edin. Cildinize güzelce yedirerek sürün ve güneşlenmeye başlayın.

Havuç Yağı ile Yoğun Bronzluk

Bronzlaşmak için havuç yağı da oldukça etkilidir. Birer yemek kaşığı havuç yağı, susam yağı, kayısı yağı ve 1 adet çubuk tarçını karıştırın. Bu karışım sizin cildiniz için oldukça doğal bir şekilde bronzlaşma sağlayacaktır. Karışımın daha güzel kokması için içerisine birkaç tane karanfil ekleyebilirsiniz.

Bronzlaşmak
Bronzlaşmak

Yüksek Bronzluk İçin Bronzlaştırıcı Yağ

Eğer fazla bronzlaşmak istiyorsanız kakao çekirdeği veya çikolata kullanabilirsiniz. Birer yemek kaşığı zeytinyağı ve bergamot yağını homojen kıvamda karıştırın. Yaklaşık 20 gram saf çikolatayı eritin ve diğer yağlara ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı yaptıktan sonra biraz bekletin. Daha sonra güneşe çıkmadan 15-20 dakika önce cildinize sürün.

Açık Tenliler İçin Bronzlaştırıcı Yağ

Ten renginiz çok açık ve cildiniz çok hassassa, size göre bir tarif vereceğiz! 2 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım limon kabuğu rendesi, 2 dal nane yaprağı ve kantaron çiçeğini karıştırın. Bu karışımı 15 gün güneşte bekletin. Hazır olduktan sonra, güneşe çıkmadan cildinize uygulayın. Bu karışım sayesinde, kızarıklık ve acı yaşamadan bronzlaşabilirsiniz.

Ev yapımı bronzlaştırıcı yağ tariflerini öğrendiniz. Güneşin ışınlarının zararları etkilerinden korunmak için, 11:00-15:00 saatleri arasında güneşe çıkmamaya dikkat edin.

Yorum / Yanıtla