Karanlık Mod
Image
25 Ocak 2022 , Salı
Logo
Daha Güzel Gözükmenin Sırları

Daha Güzel Gözükmenin Sırları

Bakımlı olmak güzellik kavramının temel yapı taşıdır ve vücut hijyenine özen göstermekle başlar. Hijyen problemleri sağlık problemlerine kapı açacak ve zayıf düşen bedeninizin güzel görünmesi de mümkün olmayacaktır. Sık sık ellerimizi yıkamak çevredeki bakterilerin vücudumuza erişmesini engelleyecek en etkili sağlık önlemidir.

Sağlıklı Bir Cilt

Sağlıkla parlayan, nefes alan, temiz bir cilt güzelliğinizin altını çizer, herkesin dönüp dönüp hayranlıkla size bakmasına neden olur. Aknelerden ve sivilcelerden korunmak için cilt temizliğine dikkat etmeniz, beslenmenizde cilt sağlığınızı da desteklemeye özen göstermeniz daha güzel görünmenize yardım edecektir.

Giyim Tarzı

Bir düğüne yırtık kot pantolonla katılmak doğru olmayacağı gibi, iş yerinize de abiye ile gidemezsiniz. Herkesin değişik bir giyim tarzı olabilir ama önemli olan nerde, neyi, nasıl giyeceğinizi bilmektir. Bu uyumlu tarzı yakalarsanız çevrenizde pozitif bir etki bırakır, beğeni toplarsınız.

Aksesuar

Kıyafetiniz üstünde kullanacağınız aksesuarların küçük olması sizi yanıltmasın. Doğru seçilmiş bir aksesuar, insanların üstünde bırakacağınız etkiyi katlayarak büyütür. Aksesuar dünyası büyük bir evren. Yeni aksesuarlar aramaktan vazgeçmeyin ve kendinize çok geniş bir aksesuar koleksiyonu yaratmaktan çekinmeyin.

Saçlar ve Kaşlar

Saç rengimizi değiştirmek doğal bir ihtiyaç ama unutmayalım, saç boyarken kaşlarımızı hakiki renginde                        bıraktığımızda kötü bir görüntü oluşur. Kaşların rengini de saçın rengine yakınlaştırmak, doğru bir tercih olur.

Uyku

Uyumak, vücudun kendisini yenileyebilmesi için bir mola sürecidir. Uyku sürecinde vücut cildi tazeler, zihni rahatlatır, bedeni yeniler. Yeterince uyku almış bir beden sağlık ile parlar, etkileyici ve güzel bir görünüm yaratır.

Dik Durun

Uzun, ince, dik bir beden güzel algımızda önemli bir imgedir. Omurganızı öne eğmek yerine, çok basitçe dik durarak, dik yürüyerek hem daha uzun görünürsünüz hem de zamanla iskeletinizde oluşacak deformasyonları engelleyerek daha sağlıklı bir hayat için de önlem almış olursunuz.

Ağız ve Diş Sağlığı

Tertemiz, bembeyaz, daha sağlıklı ve pırıl pırıl ışıldayan dişler, güzellik algımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Ağız ve diş bakımını her gün aksatmadan yapmalı, dişlerimizde leke oluşumuna izin vermemeliyiz.

Yorum / Yanıtla