Karanlık Mod
Image
25 Ocak 2022 , Salı
Logo
16 Yıl Aradan Sonra Müziğe Dönen Mahsun Kırmızıgül Rekora İmza Attı!

16 Yıl Aradan Sonra Müziğe Dönen Mahsun Kırmızıgül Rekora İmza Attı!

16 Yıl Aradan Sonra Yeni Albümü "Hoş geldin" ile Müziğe Dönen Mahsun Kırmızıgül Rekora İmza Attı!

Kariyerine müzik ile başlayan ardından sinema alanında adını altın harflerle yazdıran Mahsun Kırmızıgül, 16 yıl aradan sonra "Hoş Geldin" adındaki yeni albümünü 31 aralık akşamı Show Tv ekranlarında duyurdu.

Dijital platformlardan önce yeni albümünün şarkılarını Show Tv'de seslendiren sanatçı, sevenleri tarafından büyük takdir topladı.

85 kişilik dev orkestra kadrosu ile yeni albümünü seslendiren Kırmızıgül'ün, sahne arkasında ise 280 kişilik ekip görev aldı. Her şarklı için özenle farklı dekorlar hazırlandı.

 

Müziğe ara verdiğinden bu yana 6 sinema filmine imza atan Kırmızıgül, dünya çapında büyük ilgi görüyordu.

Kayıtları Prag'da yapılan Mahsun Kırmızıgül'ün "Hoş Geldin" albümü, 1 Ocak'tan itibaren A1 Müzik etiketiyle müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda yerini aldı. Prag Senfoni Orkestrası ve İstanbul Strings Orkestrası'nın çaldığı albümde 5 ayrı aranjör çalıştı. Albümün ses kayıtları ise 6 ayrı stüdyoda gerçekleşti.

 Sadece 11 bin adet basılacak özel çiftli plak ise usta sanatçının imzasını taşıyacak. 

 

Yeni çıkan albümünde Türk müziğinin yanı sıra pop, Anadolu rock, trap, elektronik dans, halk müziği ve arabesk gibi çeşitli türlere de yer veren sanatçı, farklı müzik türleriyle yaptığı bu eşsiz çalışmaları dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Mahsun Kırmızıgül'ün albümü yayınlandığından itibaren saatler içinde Itunes listelerinde zirveye ulaşarak rekor kırdı. Aynı zamanda albümdeki birçok şarkı youtube trendler listesine aynı anda girdi.

Yorum / Yanıtla